• Teknopoli - Yeni Dünya Düzeni
    Liar by Isaac Asimov

Tôkyô Joshi Zukan – Tokyo Girl – 2018-

2018 Amazon Prime Originals yapımı olan dizi ortalama 20 dakikalık 11 bölümden oluşuyor. Yapım, Japon aktris Asami Mizukawa (Aya) merkezinde hem Japon modern hayatına hem de mekânsal değişikliklerin insanlarda meydana getirdiği sosyal değişimlere mercek tutuyor. Aya’nın genç kızlığından orta yaşlarının sonuna kadar deneyimlediği farklı duygulara sinema diliyle bazen de kendi sözleriyle şahit oluyoruz. Aya kendi sonlanmaz yolculuğunda duraklara uğrayıp her defasında farklı bir sosyal sınıfa konuk oluyor. Bu yolculuğu çoğu zaman kendi isteğiyle sürdürse de bazen “zoraki seyyah” formuna bürünüp hayatın onun beklentileriyle çakışmamasının sancılarını yaşıyor. Bir çember misali dönüp dolaşıp aynı yere mi geliyor yoksa düzgün doğrusal bir hareketle devamlı ileri mi gidiyor sizler bunu kendiniz izleyerek keşfedin.

Benim diziyi tercihim Japon sosyal hayatı adına yeni bir şeyler öğrenmek ve oradaki insanların duygu dünyalarına biraz daha yaklaşabilmekti. Büyük oranda beklediğimi buldum. Tôkyô Joshi Zukan felsefi arka planın insanın gözüne soka soka işlendiği bir yapıt değil bilakis eğlenceli bir dille seyircisini hoş tutuyor. Aya karakterine hayat veren Asami Mizukawa Japon sade güzelliğine iyi bir örnek olmuş. Keyifle izleyeceğinizi düşünüyorum.

1. Bölüm

AC Origins fanlarına da

“Bayek”

diyor ve bırakıyorum. 😉


Uğur Balcı

2018 2019 2020 Ahmet Mümtaz Taylan Baltasar Kormakur Bediüzzaman Chris Hemsworth Crime Drama Dermot Mulroney Diane Kruger Disleksi Dislexia Dizi Drama Emin Alper Enikonu Her Konu Extraction film Kenan İmirzalıoğlu Kendimce Kitap Kitap Tanıtımı Mehmet Özgür Melisa Sözen Müfit Kayacan Netflix Postmodern Romania Said Nursi Sam Hargrave Sam Sheppard Series Sessiz Oda Sinema Tema BALCI Tiyatro Turkey Türk Ugur BALCI Uğur Balcı Yalvaç Anadolu Lisesi Zerrin Tekindor zihni Zihni Açık İngilizce

Bookmark the permalink.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir