• Teknopoli - Yeni Dünya Düzeni
    Liar by Isaac Asimov

Sonsuz Siper (La Trinchera Infinita) (The Endless Trench) -2019-

Netflix platformlarında bol ödüllü, orijinal senaryolu, başarılı bir İspanyol gerilim-dramı olan “Sonsuz Siper” yer alıyor. Yapımda 1936-1939 yıllarındaki İspanya’yı kana boğan iç savaştan dolayı Franco rejiminden saklanmak zorunda kalan cumhuriyetçiyi bir muhalifin savaş sonrası hayatı konu edilmiş. 2 buçuk saate yakın filmde yönetmenler Aitor Arregi, Jon Garaño ve Jose Mari Goenaga (Jose aynı zamanda yapımın yazarlarından) ilgiyi sürekli diri tutmayı başarabiliyorlar. Kadın oyuncu Belén Cuesta başrol oyuncumuz Antonio de la Torre’yle birlikte destan yazıyor.  

Doğrusu ben başlarda “Piyanist” tarzı yapayalnız bir film bekliyordum. Gelin görün ki bambaşka bir yapım karşıladı beni. Gerçek olmasını dilemeyeceğiniz ama tamamen hakikatin göbeğinde bir senaryoya konuk olduğumu fark ettim. Rahatsız edici elementler hız kesmiyor merak sürekli tırmanıyordu. İlerleyen dakikalarda, karakter inşası esnasındaki yaşadığım değişimler beni hem şaşırttı hem de film yapımcıları adına takdir hisleri uyandırdı.

Maalesef Netflix fakir film arşivi ile ünlü. Bu film ise orda yıldız gibi parlamış. Kaçırmayın derim.

Uğur Balcı

2018 2019 2020 Ahmet Mümtaz Taylan Baltasar Kormakur Bediüzzaman Chris Hemsworth Crime Drama Dermot Mulroney Diane Kruger Disleksi Dislexia Dizi Drama Emin Alper Enikonu Her Konu Extraction film Kenan İmirzalıoğlu Kendimce Kitap Kitap Tanıtımı Mehmet Özgür Melisa Sözen Müfit Kayacan Netflix Postmodern Romania Said Nursi Sam Hargrave Sam Sheppard Series Sessiz Oda Sinema Tema BALCI Tiyatro Turkey Türk Ugur BALCI Uğur Balcı Yalvaç Anadolu Lisesi Zerrin Tekindor zihni Zihni Açık İngilizce

Bookmark the permalink.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir