• The Painted Bird - 2019

Cheyenne & Lola – 2020

Cheyenne & Lola 8 bölümlük bir Fransız suç-drama dizisi. Virginie Brac imzalı yapım, hoş ve tatlı bir üslupla kendini sıkmadan izlettiriyor. Başlarda abartılı karakterlere alışamayacaksınız gibi gelirken bir müddet sonra çok keyif alıyorsunuz nerdeyse dizideki küçük büyük rol alan herkesten. İlk bölümlerde atmosfere ısınıp konuya girmek çok kolay değil. Son bölümlerde ise heyecan dozu yüksek bir şeye dönüşüyor Cheyenne & Lola. Avrupa yapımlarını seven hele de Fransız tadı arayanlar kaçırmasınlar bu açıdan.

Lola gibi eklektik bir karakter Charlotte Le Bon ile devleşmiş. Sarışınlığa dair klişeleri tekrar gündeme sokarken bazı durumlarda da sizi empatiye mecbur edip zor durumlardaki tavrınızı sorgulamaya zorlayabiliyor. Dişilik, zeka, duygusallık kimi zamanda asla beklemeyeceğiniz bir tarzda şiddet, evet tüm bunlar harikulade bir oyunculukla Charlotte Le Bon tarafından sergilenmiş.

Veerle Baetens ise büründüğü Cheyenne karakterinin hakkını veriyor. Zor bir rol ancak genelde iyi kotarmış. Kendisine gülmeyi haram etmiş bir karakteri canlandırmak küçük lokma değil.

Ama benim favorim kim oldu derseniz, kötü adam Yannick rolündeki Patrick d’Assumçao oldu. Bir rol bir insana bu kadar mı oturur? Evet, bence bu kadar oturabilir. Daha önce performansını izlediğimi hatırlamıyorum ama bundan sonra radarımda olacak.

İkinci sezon çekecekler gibi duruyor, bakalım bekleyip göreceğiz.

Uğur BALCI

2018 2019 2020 Ahmet Mümtaz Taylan Baltasar Kormakur Bediüzzaman Chris Hemsworth Crime Drama Dermot Mulroney Diane Kruger Disleksi Dislexia Dizi Drama Emin Alper Enikonu Her Konu Extraction film Kenan İmirzalıoğlu Kendimce Kitap Kitap Tanıtımı Mehmet Özgür Melisa Sözen Müfit Kayacan Netflix Postmodern Romania Said Nursi Sam Hargrave Sam Sheppard Series Sessiz Oda Sinema Tema BALCI Tiyatro Turkey Türk Ugur BALCI Uğur Balcı Yalvaç Anadolu Lisesi Zerrin Tekindor zihni Zihni Açık İngilizce

Bookmark the permalink.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir